logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои храна има најмалку витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?


1. полузрнесто содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. јачмен брашно содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. оризово брашно содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. корнфлекс содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

5. ориз зрна (не излупени) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

6. стаклен зрно ориз, суровини и содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

7. стаклен зрно ориз, варени содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

8. ориз снегулки содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

9. `ржан леб содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

10. јачмен леб содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

11. црн леб содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

12. Zwieback содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

13. пченица гриз содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

14. суровини тесто содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

15. куки содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

16. бонбони - торта (просек) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

17. торта со јаболки содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

18. говедско aitchbone содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

19. говедско месо сало содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

20. говедско месо во конзерва содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

21. Horsemeat содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

22. јагнешко (полу масти) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

23. овци рамо содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

24. овци филе содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

25. овци масти содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

26. телешко тело содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

27. телешко месо рифови содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

28. јагне содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

29. јагне рифови содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

30. свинско (полу масти) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Минерали во ХРАНА Кои храна има најмалку минерали?
Витамини и минерали во храната кој го подготвил - обработена храна има најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - обработена храна има најмногу витамин А?
Храна богата со калиум Која храна има најмногу калиум?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои неподготвени - сурова храна има најмалку масти?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - обработена храна има најмногу витамин Ц?
ХРАНА ЗА губење на тежината Која храна има најмалку масти?
ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмалку витамин Б6?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурова храна има најмалку протеини?
Диета без калиум Кои неподготвени - сурова храна има најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


`ржан леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, варени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (пржена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
тиква ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рибизли, црвена и бела ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (сушени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (чипс) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Натриум во храната. Колку натриум е таму во `ржан леб?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во пржени Debrecin колбас?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јаболка, захаросани конзервирана?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во пастрмка?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во жолта Chanterelle печурки?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во куки?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more