logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?


1. сардини (цела конзервирана вода) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. сардини (свежи) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. ослиќ содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. Gilthead содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

5. Surmullet содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

6. треска (свежа) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

7. харинга (свежи) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

8. харинга (маринирани) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

9. харинга (чадена) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

10. сардина содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

11. Devilfish содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

12. лист содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

13. туна (свежи) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

14. конзервирана туна содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

15. скуша содржи 1.60 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Храна богата со железо кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу железо?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмногу витамин Б1?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмногу витамин Е?
Витамини и минерали во храната Кои морските риби имаат најмалку витамини и минерали?
Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмалку минерали?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку витамин Б2?
Храна богата со јаглени хидрати кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу јаглехидрати?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку витамин Б6?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку протеини?
Диета без магнезиум Кои морските риби имаат најмалку магнезиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boletus ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ротквица (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Horsemeat ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маргарин (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
растително масло (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во дуња (свежи)?
Железо во храната. Колку железо е таму во спанаќ (варен)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во Boletus?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во свежо сирење?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во патка месо без маснотии?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во сончогледово семе?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more