logo
kriterij

ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во liverwurst?


liverwurst содржи 5.00 г јаглехидрати (liverwurst - Храна 100g)

Liverwurst содржи:

- 454.00 калории (liverwurst - Храна 100g)

- 5.00 г јаглехидрати (liverwurst - Храна 100g)

- 42.00 g маст (liverwurst - Храна 100g)

- 14.00 g Протеини (liverwurst - Храна 100g)минерали

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг калциум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (liverwurst - Храна 100g)

витамини

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (liverwurst - Храна 100g)>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

Витамини и минерали во храната Кои месни производи имаат најмалку витамини и минерали?
Диета без IRON Кои месни производи имаат најмалку железо?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
Храна богата со калциум Кои месни производи имаат најмногу калциум?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
Витамини и минерали во Храна Кои месни производи имаат најмногу витамини и минерали?
Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?
Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмалку Витамин Б2?
Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
меласа ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Surmullet ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини тесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лист ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во лук (сијалицата)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во спанаќ (суровини)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во меласа?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во целер (варен, конзервирана)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во грозје (сува)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во вид рак во конзерва?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more