logo
vertikala

Диета без јаглени хидрати
Кои месо има најмалку јагленохидрати?


Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?


1. говедско месо сало содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

2. говедско месо во конзерва содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

3. јагнешко (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

4. коза рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

5. овци рамо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

6. овци филе содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

7. овци масти содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

8. телешко polumasno содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

9. телешко тело содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

10. телешко месо рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

11. јагне содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

12. јагне рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

13. свинско (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

14. филе на свинско месо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

15. кременадли содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

16. свинско печење содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

17. сланина (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

18. цвест содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

19. домашни зајачко месо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

20. суровини пушеле шунка содржи 0.30 г јаглехидрати Храна 100g

21. говедско месо (полу масти) содржи 0.50 г јаглехидрати Храна 100g

22. Horsemeat содржи 0.90 г јаглехидрати Храна 100g

23. пржена сланина содржи 1.00 г јаглехидрати Храна 100g

24. свинско црниот дроб содржи 1.60 г јаглехидрати Храна 100g

25. говедско aitchbone содржи 12.50 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

Диета без калиум Кои неподготвени - сурово месо има најмалку калиум?
Храна богата со фосфор Кои подготвени - обработено месо има најмногу фосфор?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурово месо има најмалку витамин Б2?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурово месо има најмногу минерали?
Диета без магнезиум Кои месо има најмалку магнезиум?
Храна богата со калиум Кои месо има најмногу калиум?
Диета без калиум Кои месо има најмалку калиум?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
Храна богата со калциум кој го подготвил - обработено месо има најмногу калциум?
Храна богата со натриум Кои месо има најмногу натриум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
павлака со 35% масленост ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 48 гр ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци филе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
растително масло (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
диња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Масти во храната. Колку масти е таму во полузрнесто?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во пилешко јајца во прав?
Железо во храната. Колку железо е таму во павлака со 35% масленост?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во малини (свежи)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во датуми (свежи)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во зелка (суровини)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more