logo
vertikala

Храна богата со јаглени хидрати
Кои месо има најмногу јаглехидрати?


Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?


1. говедско aitchbone содржи 12.50 г јаглехидрати Храна 100g

2. свинско црниот дроб содржи 1.60 г јаглехидрати Храна 100g

3. пржена сланина содржи 1.00 г јаглехидрати Храна 100g

4. Horsemeat содржи 0.90 г јаглехидрати Храна 100g

5. говедско месо (полу масти) содржи 0.50 г јаглехидрати Храна 100g

6. суровини пушеле шунка содржи 0.30 г јаглехидрати Храна 100g

7. говедско месо сало содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

8. говедско месо во конзерва содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

9. јагнешко (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

10. коза рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

11. овци рамо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

12. овци филе содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

13. овци масти содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

14. телешко polumasno содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

15. телешко тело содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

16. телешко месо рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

17. јагне содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

18. јагне рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

19. свинско (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

20. филе на свинско месо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

21. кременадли содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

22. свинско печење содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

23. сланина (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

24. цвест содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

25. домашни зајачко месо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

Диета без калиум Кои неподготвени - сурово месо има најмалку калиум?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - обработено месо има најмногу витаминот Б6?
Храна богата со железо Кои неподготвени - сурово месо има најмногу железо?
Храна богата со натриум Кои подготвени - обработено месо има најмногу натриум?
Храна богата со железо кој го подготвил - обработено месо има најмногу железо?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
Храна богата со јаглени хидрати Кои подготвени - обработено месо има најмногу јаглехидрати?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои месо има најмалку масти?
Храна богата со калиум Кои месо има најмногу калиум?
Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - обработено месо има најмалку јагленохидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


грозје (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boletus ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
слатки компири (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини пушеле шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во грозје (свеж сок)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во полузрнесто?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во грејпфрут (свежи)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во коза рифови?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во Boletus?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во какао во прав?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more