logo
vertikala

Диета без Јагленохидрати
Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


1. какао во прав содржи 39.00 г јаглехидрати Храна 100g

2. млечно чоколадо содржи 55.60 г јаглехидрати Храна 100g

3. меласа содржи 60.00 г јаглехидрати Храна 100g

4. чоколадо мешање содржи 62.10 г јаглехидрати Храна 100g

5. желе (просек) содржи 65.00 г јаглехидрати Храна 100g

6. џемови (просек) содржи 70.10 г јаглехидрати Храна 100g

7. сируп содржи 74.00 г јаглехидрати Храна 100g

8. природен пчелин мед содржи 77.20 г јаглехидрати Храна 100g

9. карамел содржи 77.80 г јаглехидрати Храна 100g

10. бонбони (во просек) содржи 94.00 г јаглехидрати Храна 100g

11. нерафинирано шеќер содржи 96.00 г јаглехидрати Храна 100g

12. бел рафиниран шеќер содржи 99.50 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

Храна богата со железо Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу железо?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
Диета без SODIUM Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку натриум?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин А?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу масти?
Храна богата со калиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калиум?
Диета без калциум Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калциум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао - путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки, конзервирана задушени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Mallard ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во пченица микроб?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во целер (варен, конзервирана)?
Железо во храната. Колку железо е таму во овци рамо?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во холандски сирење?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во малини (свежи)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во какао - путер?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more