logo
vertikala

Диета без IRON
кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку железо?

калциум | железо | магнезиум | фосфор | калиум | натриум


Диета без IRON кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку железо?


1. Surmullet содржи 0.00 мг железо храна 100g

2. лист содржи 0.80 мг железо храна 100g

3. Gilthead содржи 0.90 мг железо храна 100g

4. сардина содржи 0.90 мг железо храна 100g

5. ослиќ содржи 1.00 мг железо храна 100g

6. скуша содржи 1.00 мг железо храна 100g

7. Devilfish содржи 1.00 мг железо храна 100g>> Храна богата со железо Кои храни имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Која храна има најмалку железо?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со железо Кои житарки и житни производи имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои житарки и житни производи имаат најмалку железо?

месо
>> Храна богата со железо Кои месо има најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои месо има најмалку железо?

деликатеси
>> Храна богата со железо Кои месни производи имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои месни производи имаат најмалку железо?

еленово
>> Храна богата со железо Кои еленово има најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои еленово има најмалку железо?

живина
>> Храна богата со железо Кои живина има најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои живина има најмалку железо?

птици
>> Храна богата со железо Кои птици имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои птици имаат најмалку железо?

морски риби
>> Храна богата со железо Кои морските риби имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои морските риби имаат најмалку железо?

слатководна риба
>> Храна богата со железо Кои слатководни риби имаат најмногу железо?
>> Храна богата со железо Кои слатководни риби имаат најмалку железо?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со железо Кои школки, ракови и сл имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои школки, ракови и сл имаат најмалку железо?

млеко
>> Храна богата со железо Кои млеко има најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои млеко има најмалку железо?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со железо Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку железо?

ферментирани сирења
>> Храна богата со железо Кои ферментирани сирења имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои ферментирани сирења имаат најмалку железо?

живина јајца
>> Храна богата со железо Кои живина јајца имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои живина јајца имаат најмалку железо?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со железо Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку железо?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со железо Кои овошје и овошни производи имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои овошје и овошни производи имаат најмалку железо?

масни супстанции
>> Храна богата со железо Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои масти и масни материи имаат најмалку железо?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со железо Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу железо?
>> Диета без IRON Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку железо?


види исто така:

ХРАНА ЗА губење на тежината Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку масти?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмалку витамин Е?
Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмалку минерали?
Диета без фосфор Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку фосфор?
Диета без IRON кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку железо?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамин А?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку калории?
Диета без калиум Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмалку калиум?
Витамини и минерали во Храна кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамини и минерали?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку протеини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (маринирани) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жаба бутче ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни патка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Brie ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во компот од различни плодови, конзервирана?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во свежо сирење?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во грозје (сува)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во козјо сирење (во просек)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во харинга (маринирани)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во коза рифови?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more