logo
vertikala

Диета без SODIUM
Кои слатководни риби имаат најмалку натриум?

калциум | железо | магнезиум | фосфор | калиум | натриум


Диета без SODIUM Кои слатководни риби имаат најмалку натриум?


1. Гаџон содржи 0.00 мг натриум Храна 100g

2. Dace содржи 0.00 мг натриум Храна 100g

3. пастрмка содржи 40.00 мг натриум Храна 100g

4. крап содржи 50.00 мг натриум Храна 100g

5. лосос (свежи) содржи 50.00 мг натриум Храна 100g

6. никне содржи 65.00 мг натриум Храна 100g

7. јагула (свежи) содржи 70.00 мг натриум Храна 100g

8. штука содржи 70.00 мг натриум Храна 100g

9. нависоко содржи 70.00 мг натриум Храна 100g

10. есетра содржи 100.00 мг натриум Храна 100g

11. конзервирана лосос содржи 550.00 мг натриум Храна 100g

12. јагула (чадена) содржи 800.00 мг натриум Храна 100g>> Храна богата со натриум Која храна има најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Која храна има најмалку натриум?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со натриум Кои житарки и житни производи имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои житарки и житни производи имаат најмалку натриум?

месо
>> Храна богата со натриум Кои месо има најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои месо има најмалку натриум?

деликатеси
>> Храна богата со натриум Кои месни производи имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои месни производи имаат најмалку натриум?

еленово
>> Храна богата со натриум Кои еленово има најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои еленово има најмалку натриум?

живина
>> Храна богата со натриум Кои живина има најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои живина има најмалку натриум?

птици
>> Храна богата со натриум Кои птици имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои птици имаат најмалку натриум?

морски риби
>> Храна богата со натриум Кои морските риби имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои морските риби имаат најмалку натриум?

слатководна риба
>> Храна богата со натриум Кои слатководни риби имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои слатководни риби имаат најмалку натриум?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со натриум Кои школки, ракови и сл имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои школки, ракови и сл имаат најмалку натриум?

млеко
>> Храна богата со натриум Кои млеко има најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои млеко има најмалку натриум?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со натриум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку натриум?

ферментирани сирења
>> Храна богата со натриум Кои ферментирани сирења имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои ферментирани сирења имаат најмалку натриум?

живина јајца
>> Која храна богата со натриум Кои живина јајца имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои живина јајца имаат најмалку натриум?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со натриум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку натриум?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со натриум Кои овошје и овошни производи имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои овошје и овошни производи имаат најмалку натриум?

масни супстанции
>> Храна богата со натриум Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои масти и масни материи имаат најмалку натриум?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со натриум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу натриум?
>> Диета без SODIUM Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку натриум?


види исто така:

Храна богата со јаглени хидрати Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
Минерали во Храна кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу минерали?
Храна богата со натриум кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу натриум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
Минерали во Храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку минерали?
Диета без SODIUM Кои слатководни риби имаат најмалку натриум?
Храна богата со фосфор Кои слатководни риби имаат најмногу фосфор?
Диета без фосфор Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку фосфор?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
орев (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круша, конзервирана во сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во пилешко јајца во прав?
Железо во храната. Колку железо е таму во малини (свежи)?
Масти во храната. Колку масти е таму во елен?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во орев (сув)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во паштета јајца 100 г?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во кокошката е жолчка од јајце 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more