logo
kriterij

Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во туна (свежи)?


туна (свежи) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол (туна (свежи) - Храна 100g)

туна (свежи) содржи:

- 225.00 калории (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.00 г јаглехидрати (туна (свежи) - Храна 100g)

- 13.00 g маст (туна (свежи) - Храна 100g)

- 27.00 g Протеини (туна (свежи) - Храна 100g)минерали

туна (свежи) содржи:

- 5.00 мг калциум (туна (свежи) - Храна 100g)

- 1.50 мг железо (туна (свежи) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (туна (свежи) - Храна 100g)

витамини

туна (свежи) содржи:

- 0.30 мг Витамин А (ретинол или каротин) (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.05 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.11 мг витамин Б2 или рибофлавин (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (туна (свежи) - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (туна (свежи) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (туна (свежи) - Храна 100g)>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Витамини во Храна Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмалку витамин?
Диета без калциум Кои морските риби имаат најмалку калциум?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамин Ц?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку калории?
Диета без калиум кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку калиум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамин Б2?
Храна богата со магнезиум Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмногу магнезиум?
Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмалку витамин Б2?
Диета без фосфор Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку фосфор?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Potatoe (пржена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
оризово брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
слатки компири (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грав (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
репа, корен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Brie ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круша, конзервирана во сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во potatoe (пржена)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во зелен бибер?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во свинско печење?
Масти во храната. Колку масти е таму во култивирани печурки (конзервирана)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во оризово брашно?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во слатки компири (суровини)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more