logo
vertikala

ХРАНА ЗА губење на тежината
Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?


ХРАНА ЗА губење на тежината Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?


1. желе (просек) содржи 0.00 g маст Храна 100g

2. сируп содржи 0.00 g маст Храна 100g

3. нерафинирано шеќер содржи 0.00 g маст Храна 100g

4. бел рафиниран шеќер содржи 0.00 g маст Храна 100g

5. бонбони (во просек) содржи 0.10 g маст Храна 100g

6. меласа содржи 0.10 g маст Храна 100g

7. природен пчелин мед содржи 0.10 g маст Храна 100g

8. џемови (просек) содржи 0.20 g маст Храна 100g

9. карамел содржи 11.80 g маст Храна 100g

10. какао во прав содржи 27.30 g маст Храна 100g

11. чоколадо мешање содржи 29.90 g маст Храна 100g

12. млечно чоколадо содржи 33.70 g маст Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина Која храна има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Која храна има најмалку масти?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои житарки и житни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои житарки и житни производи имаат најмалку масти?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месо има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои месо има најмалку масти?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои еленово има најмногу маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои еленово има најмалку маст?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои pouktry имаат најмалку масти?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои птици имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои птици имаат најмалку масти?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои морските риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои морските риби имаат најмалку масти?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои слатководни риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои слатководни риби имаат најмалку масти?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои школки, ракови и сл имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои школки, ракови и сл имаат најмалку масти?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои млеко има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои млеко има најмалку масти?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои ферментирани сирења имаат најмалку масти?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои poultra јајца имаат најмалку масти?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку масти?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои овошје и овошни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои овошје и овошни производи имаат најмалку масти?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои масти и масни материи имаат најмалку масти?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?


види исто така:

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Ц?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
Диета без SODIUM Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку натриум?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
Витамини во ХРАНА кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?
Диета без IRON кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку железо?
Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?
Диета без фосфор кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку фосфор?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
слатки компири (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Натриум во храната. Колку натриум е таму во компот од различни плодови, конзервирана?
Масти во храната. Колку масти е таму во говедско месо во конзерва?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во култивирани печурки, свежи?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во лешник (сув)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во моркови (варен)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во zwieback?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more