logo
vertikala

ХРАНА ЗА телесната тежина
Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?


ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?


1. сончогледово семе содржи 43.00 g маст Храна 100g

2. Potatoe (чипс) содржи 37.10 g маст Храна 100g

3. Potatoe (пржена) содржи 19.00 g маст Храна 100g

4. соја целата сушени семки содржи 18.10 g маст Храна 100g

5. соја, ферментирани семиња содржи 9.00 g маст Храна 100g

6. доматено (сув) содржи 3.20 g маст Храна 100g

7. морски алги (сув) содржи 2.50 g маст Храна 100g

8. зелен бибер содржи 2.50 g маст Храна 100g

9. боранија, суровини и содржи 1.60 g маст Храна 100g

10. соја микроб содржи 1.40 g маст Храна 100g

11. црвени кромид содржи 1.10 g маст Храна 100g

12. магдонос (сув) содржи 1.00 g маст Храна 100g

13. праз (суровини) содржи 0.70 g маст Храна 100g

14. брокули (суровини) содржи 0.60 g маст Храна 100g

15. диња содржи 0.60 g маст Храна 100g

16. жолта Chanterelle печурки содржи 0.50 g маст Храна 100g

17. слатки компири (суровини) содржи 0.50 g маст Храна 100g

18. магдонос (суровини) содржи 0.50 g маст Храна 100g

19. доматно пире во кутии содржи 0.50 g маст Храна 100g

20. цвекло (суровини) содржи 0.40 g маст Храна 100g

21. Boletus содржи 0.40 g маст Храна 100g

22. бел грав содржи 0.40 g маст Храна 100g

23. грашок (варен, конзервирана) содржи 0.40 g маст Храна 100g

24. модар патлиџан (суровини) содржи 0.30 g маст Храна 100g

25. пченка (суровини) содржи 0.30 g маст Храна 100g

26. грав (сува) содржи 0.30 g маст Храна 100g

27. рен (суровини) содржи 0.30 g маст Храна 100g

28. доматено (суровини) содржи 0.30 g маст Храна 100g

29. култивирани печурки, свежи содржи 0.24 g маст Храна 100g

30. Манголд содржи 0.20 g маст Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина Која храна има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Која храна има најмалку масти?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои житарки и житни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои житарки и житни производи имаат најмалку масти?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месо има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои месо има најмалку масти?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои еленово има најмногу маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои еленово има најмалку маст?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои pouktry имаат најмалку масти?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои птици имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои птици имаат најмалку масти?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои морските риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои морските риби имаат најмалку масти?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои слатководни риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои слатководни риби имаат најмалку масти?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои школки, ракови и сл имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои школки, ракови и сл имаат најмалку масти?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои млеко има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои млеко има најмалку масти?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои ферментирани сирења имаат најмалку масти?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои poultra јајца имаат најмалку масти?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку масти?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои овошје и овошни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои овошје и овошни производи имаат најмалку масти?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои масти и масни материи имаат најмалку масти?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?


види исто така:

Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б2?
Храна богата со протеини кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу протеини?
Храна богата со калиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калиум?
Минерали во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?
Храна богата со калиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу калиум?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамини и минерали?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини Б2?
Храна богата со калциум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу калциум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б1?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Surmullet ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
чоколадо мешање ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини тесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
меласа ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Liverwurst ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калиум во храната. Колку калиум е таму во surmullet?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во датуми, овошје со шеќер?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во чоколадо мешање?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во круши (свежи)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во пченка (суровини)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во кондензирана кравјо млеко, незасладена?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more