logo
kriterij

Масти во храната. Колку масти е таму во Манголд?


Манголд содржи 0.20 g маст (Манголд - Храна 100g)

Манголд содржи:

- 27.00 калории (Манголд - Храна 100g)

- 5.10 г јаглехидрати (Манголд - Храна 100g)

- 0.20 g маст (Манголд - Храна 100g)

- 1.20 g Протеини (Манголд - Храна 100g)минерали

Манголд содржи:

- 13.00 мг калциум (Манголд - Храна 100g)

- 0.45 мг железо (Манголд - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (Манголд - Храна 100g)

- 26.00 mg фосфор (Манголд - Храна 100g)

- 205.00 mg калиум (Манголд - Храна 100g)

- 3.00 мг натриум (Манголд - Храна 100g)

витамини

Манголд содржи:

- 0.01 мг Витамин А (ретинол или каротин) (Манголд - Храна 100g)

- 0.40 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (Манголд - Храна 100g)

- 0.05 мг витамин Б2 или рибофлавин (Манголд - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (Манголд - Храна 100g)

- 5.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (Манголд - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (Манголд - Храна 100g)>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои школки, ракови и сл имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои школки, ракови и сл имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои ферментирани сирења имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои слатководни риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои слатководни риби имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои птици имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои птици имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои овошје и овошни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои овошје и овошни производи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои морските риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои морските риби имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои млеко има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои млеко има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месо има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои месо има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои масти и масни материи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои житарки и житни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои житарки и житни производи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои еленово има најмногу маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои еленово има најмалку маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои poultra јајца имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои pouktry имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Која храна има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Која храна има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку масти?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамин Ц?
Диета без калциум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку калциум?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин А?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамин Б6?
Диета без калиум кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку калиум?
Витамини и минерали во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамини и минерали?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку масти?
Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б2?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјото млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лосос (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (печени во рерна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во зелка (суровини)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во козјото млеко?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во смокви (сув)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во караница (свежи)?
Масти во храната. Колку масти е таму во маслиново масло?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во цвест?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more