logo
kriterij

Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во Манголд?


Манголд содржи 0.40 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (Манголд - Храна 100g)

Манголд содржи:

- 27.00 калории (Манголд - Храна 100g)

- 5.10 г јаглехидрати (Манголд - Храна 100g)

- 0.20 g маст (Манголд - Храна 100g)

- 1.20 g Протеини (Манголд - Храна 100g)



минерали

Манголд содржи:

- 13.00 мг калциум (Манголд - Храна 100g)

- 0.45 мг железо (Манголд - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (Манголд - Храна 100g)

- 26.00 mg фосфор (Манголд - Храна 100g)

- 205.00 mg калиум (Манголд - Храна 100g)

- 3.00 мг натриум (Манголд - Храна 100g)

витамини

Манголд содржи:

- 0.01 мг Витамин А (ретинол или каротин) (Манголд - Храна 100g)

- 0.40 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (Манголд - Храна 100g)

- 0.05 мг витамин Б2 или рибофлавин (Манголд - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (Манголд - Храна 100g)

- 5.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (Манголд - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (Манголд - Храна 100g)



>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамин Е?
ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин А?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини Б1?
Храна богата со железо кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу железо?
Витамини и минерали во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамини и минерали?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?
Витамини и минерали во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини и минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку магнезиум?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
павлака со 35% масленост ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Horsemeat ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грав (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малина џем во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во шума зајак?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во пифтија?
Железо во храната. Колку железо е таму во зелена?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во вид рак во конзерва?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во пченица микроб?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во телешко polumasno?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more