logo
vertikala

Диета без ПРОТЕИН
Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку протеини?


Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку протеини?


1. култивирани печурки, свежи содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

2. црвена пиперка содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

3. спанаќ (суровини) содржи 0.70 g Протеини Храна 100g

4. репа, корен (суровини) содржи 0.70 g Протеини Храна 100g

5. тиква содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

6. доматено (суровини) содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

7. зелена содржи 1.10 g Протеини Храна 100g

8. ротквица (суровини) содржи 1.10 g Протеини Храна 100g

9. кромид (суровини) содржи 1.10 g Протеини Храна 100g

10. Манголд содржи 1.20 g Протеини Храна 100g

11. зелена салата содржи 1.20 g Протеини Храна 100g

12. целер (суровини) содржи 1.30 g Протеини Храна 100g

13. краставица содржи 1.30 g Протеини Храна 100g

14. леќа (сув) содржи 1.30 g Протеини Храна 100g

15. зелка (суровини) содржи 1.40 g Протеини Храна 100g

16. кромид (сув) содржи 1.40 g Протеини Храна 100g

17. моркови (суровини) содржи 1.50 g Протеини Храна 100g

18. жолта Chanterelle печурки содржи 1.50 g Протеини Храна 100g

19. диња содржи 1.50 g Протеини Храна 100g

20. цвекло (суровини) содржи 1.60 g Протеини Храна 100g

21. Chives (суровини) содржи 1.70 g Протеини Храна 100g

22. пченка (суровини) содржи 1.80 g Протеини Храна 100g

23. магдонос (суровини) содржи 1.80 g Протеини Храна 100g

24. модар патлиџан (суровини) содржи 1.90 g Протеини Храна 100g

25. култивирани печурки (конзервирана) содржи 2.00 g Протеини Храна 100g

26. грав (сува) содржи 2.00 g Протеини Храна 100g

27. компир (суровини) содржи 2.00 g Протеини Храна 100g

28. бел грав содржи 2.30 g Протеини Храна 100g

29. артишок (за јадење дел) содржи 2.40 g Протеини Храна 100g

30. карфиол (суровини) содржи 2.40 g Протеини Храна 100g>> Храна богата со протеини Кои храни имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Која храна има најмалку протеини?

Житарици и житни производи
>> Високо протеинска храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои житарки и житни производи имаат најмалку протеини?

месо
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месо има најмалку протеини?

деликатеси
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?

еленово
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

живина
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина има најмалку протеини?

птици
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои птици имаат најмалку протеини?

морски риби
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои морските риби имаат најмалку протеини?

слатководна риба
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со протеини Кои школки, ракови и сл имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

млеко
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои млеко има најмалку протеини?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

ферментирани сирења
>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

живина јајца
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои овошје и овошни производи имаат најмалку протеини?

масни супстанции
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


види исто така:

Диета без калиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку калиум?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамини?
Диета без фосфор кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку фосфор?
Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без магнезиум кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку магнезиум?
Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
Минерали во Храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку минерали?
Диета без фосфор Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку фосфор?
ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин А?
Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


портокал (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
треска (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвена пиперка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во портокал (свеж сок)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во козјо сирење (во просек)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во зелена салата?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во моркови (варен)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во круши (сув)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во нависоко?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more