logo
vertikala

Диета без Јагленохидрати
Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?


Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?


1. црвена пиперка содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

2. соја, ферментирани семиња содржи 1.10 г јаглехидрати Храна 100g

3. спанаќ (суровини) содржи 2.20 г јаглехидрати Храна 100g

4. леќа (сув) содржи 2.60 г јаглехидрати Храна 100g

5. пченка (суровини) содржи 2.60 г јаглехидрати Храна 100g

6. слатки компири (суровини) содржи 2.60 г јаглехидрати Храна 100g

7. жолта Chanterelle печурки содржи 2.80 г јаглехидрати Храна 100g

8. модар патлиџан (суровини) содржи 2.90 г јаглехидрати Храна 100g

9. култивирани печурки (конзервирана) содржи 3.00 г јаглехидрати Храна 100g

10. бел грав содржи 3.00 г јаглехидрати Храна 100g

11. целер (суровини) содржи 3.40 г јаглехидрати Храна 100g

12. доматено (суровини) содржи 3.70 г јаглехидрати Храна 100g

13. зелена содржи 3.90 г јаглехидрати Храна 100g

14. ротквица (суровини) содржи 3.90 г јаглехидрати Храна 100g

15. зелена салата содржи 4.20 г јаглехидрати Храна 100g

16. култивирани печурки, свежи содржи 4.40 г јаглехидрати Храна 100g

17. карфиол (суровини) содржи 4.50 г јаглехидрати Храна 100g

18. зелка (суровини) содржи 4.80 г јаглехидрати Храна 100g

19. соја микроб содржи 5.00 г јаглехидрати Храна 100g

20. Манголд содржи 5.10 г јаглехидрати Храна 100g

21. репа, корен (суровини) содржи 5.30 г јаглехидрати Храна 100g

22. артишок (за јадење дел) содржи 5.60 г јаглехидрати Храна 100g

23. цвекло (суровини) содржи 5.60 г јаглехидрати Храна 100g

24. Boletus содржи 5.60 г јаглехидрати Храна 100g

25. Chives (суровини) содржи 6.00 г јаглехидрати Храна 100g

26. краставица содржи 6.00 г јаглехидрати Храна 100g

27. кромид (суровини) содржи 6.50 г јаглехидрати Храна 100g

28. тиква содржи 6.60 г јаглехидрати Храна 100g

29. праз (суровини) содржи 7.50 г јаглехидрати Храна 100g

30. магдонос (сув) содржи 7.60 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини Б2?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку протеини?
Диета без IRON Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку железо?
Храна богата со натриум кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу натриум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
Минерали во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?
Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?
Диета без калциум кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку калциум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


бел рафиниран шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лист ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овчо млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (печени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желе (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни патка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млечно чоколадо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
еребица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во бел рафиниран шеќер?
Масти во храната. Колку масти е таму во јагне?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во телешко polumasno?
Железо во храната. Колку железо е таму во лист?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во овчо млеко?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во полузрнесто?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more