logo
kriterij

Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во полузрнесто?


полузрнесто содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол (полузрнесто - Храна 100g)

полузрнесто содржи:

- 359.00 калории (полузрнесто - Храна 100g)

- 76.10 г јаглехидрати (полузрнесто - Храна 100g)

- 2.60 g маст (полузрнесто - Храна 100g)

- 7.80 g Протеини (полузрнесто - Храна 100g)минерали

полузрнесто содржи:

- 6.00 мг калциум (полузрнесто - Храна 100g)

- 1.80 мг железо (полузрнесто - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (полузрнесто - Храна 100g)

- 189.00 mg фосфор (полузрнесто - Храна 100g)

- 300.00 mg калиум (полузрнесто - Храна 100g)

- 0.70 мг натриум (полузрнесто - Храна 100g)

витамини

полузрнесто содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (полузрнесто - Храна 100g)

- 0.50 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (полузрнесто - Храна 100g)

- 0.16 мг витамин Б2 или рибофлавин (полузрнесто - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (полузрнесто - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (полузрнесто - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (полузрнесто - Храна 100g)>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку витамин Б6?
Диета без калциум кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку калциум?
Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмалку Витамин Б2?
Диета без SODIUM Кои житарки и житни производи имаат најмалку натриум?
Храна богата со јаглени хидрати кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои житарки и житни производи имаат најмалку масти?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку минерали?
Диета без магнезиум кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку магнезиум?
ХРАНА ЗА губење на тежината кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку масти?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку витамин А?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во телешко тело?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во полжав?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во датуми, овошје со шеќер?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во модар патлиџан (суровини)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во скуша?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во грозје (сува)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more