logo
vertikala

Диета без Јагленохидрати
кој го подготвил - обработена храна има најмалку јагленохидрати?


Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - обработена храна има најмалку јагленохидрати?


1. говедско месо во конзерва содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

2. јагнешко (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

3. коза рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

4. овци рамо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

5. овци филе содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

6. телешко polumasno содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

7. телешко тело содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

8. телешко месо рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

9. јагне содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

10. јагне рифови содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

11. свинско (полу масти) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

12. филе на свинско месо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

13. кременадли содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

14. свинско печење содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

15. домашни зајачко месо содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

16. варени солени шунка содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

17. Boloney содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

18. Срна содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

19. шума зајак содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

20. дива свиња содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

21. домашни патка содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

22. патка месо без маснотии содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

23. гуска содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

24. пилешко содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

25. птици содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

26. ослиќ содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

27. Gilthead содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

28. Surmullet содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

29. скуша содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

30. Devilfish содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

Витамини во ХРАНА кој го подготвил - обработена храна има најмалку витамини?
Витамин Б1 во храната кој го подготвил - обработена храна има најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои неподготвени - сурова храна има најмалку масти?
Храна богата со калиум Кои неподготвени - сурова храна има најмногу калиум?
Витамини и минерали во храната кој го подготвил - обработена храна има најмалку витамини и минерали?
Диета без калиум кој го подготвил - обработена храна има најмалку калиум?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - обработена храна има најмногу витамин Б2?
Диета без IRON Која храна има најмалку железо?
Храна богата со железо кој го подготвил - обработена храна има најмногу железо?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - сурова храна има најмалку витамини и минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млечно чоколадо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во култивирани печурки (конзервирана)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во јагнешко (полу масти)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во карфиол (суровини)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во свинско црниот дроб?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во компот од различни плодови, конзервирана?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во сардини (цела конзервирана вода)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more